Kontakt os

Bent Hansen HQ

Kaolinvej 1
9220 Aalborg Øst
Danmark

+45 98 13 31 71
info@benthansen.net

Åbningstider:
Man-tors: 8.00 – 15.30 / Fre: 8.00 – 16.00.

Showroom

Bredgade 28
1260 København
Danmark

+45 98 13 31 71
info@benthansen.net

Vores showroom er åbent efter aftale.

Bent Hansen_Showroom_01-medium

Pia Holly Andersen

+45 98 13 31 71
pia@benthansen.net

Mathilde Frantsen

+45 53 85 41 44
mathilde@benthansen.net

Pia Holly Andersen

+45 98 13 31 71
pia@benthansen.net

Rikke Ebsen Toftdal

+45 40 80 41 43
rikke@benthansen.net

Helle Kronborg Nielsen

+45 98 13 31 71
bogholderi@benthansen.net

Jonas Svendsen

+45 20 72 78 36
jonas@benthansen.net

eller

Creative Director
Henrik Hvid Hansen

+45 40 88 31 71
Henrik@benthansen.net

Du er altid velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning til: job@benthansen.net.

Vi modtager mere end gerne dit designforslag – send det gerne til:

Creative Director
Henrik Hvid Hansen
henrik@benthansen.net

Salg

Detail
Lars Bruun

+45 26 16 82 09
lars@benthansen.net


Kontrakt

+45 98 13 31 71
pia@benthansen.net

Palle Normann

+45 29 16 37 07
palle@benthansen.net

Palle Normann

+45 29 16 37 07
palle@benthansen.net

Fourmost Agency
Pim Bakker

+31 6 11 95 29 21
pim@fourmostagency.com

Besøg hjemmeside: fourmostagency.com

Showroom med møbler fra Bent Hansen:
ETC Culemborg, stand 29B, Randweg 20, 4104 AC Culemborg

Fourmost Agency
Pim Bakker

+31 6 11 95 29 21
pim@fourmostagency.com

Besøg hjemmeside: www.fourmostagency.com

Fourmost Agency
Pim Bakker

+31 6 11 95 29 21
pim@fourmostagency.com

Besøg hjemmeside: fourmostagency.com

Agentur:
More-Stuff

+43 680 212 7007
office@more-stuff.at

Hjemmeside: mobilis-collection.at

Agentur:
WO-OW AG

+41 44 262 10 01

Daniel T. Maurer
Daniel.maurer@wo-ow.com

Diego Leuenberger
Diego.leuenberger@wo-ow.com

Hjemmeside: wo-ow.com

Distributør:
NORMODE
Johan Moeller Jensen

+001 404-401-7481
johan@normode.com

Hjemmeside: normode.com

Palle Normann

+45 29 16 37 07
palle@benthansen.net