Kontakt os

Bent Hansen HQ

Kaolinvej 1
9220 Aalborg Øst
Danmark

+45 98 13 31 71
info@benthansen.net

Åbningstider:
Man-tors: 8.00 – 15.30 / Fre: 8.00 – 16.00.

Showroom

Bredgade 28 A
1260 København
Danmark

+45 98 13 31 71
info@benthansen.net

Vores showroom er åbent efter aftale.

Bent Hansen 22.06.14 Refference showroom 3days4220 copy

Hvis du har spørgsmål om Bent Hansen generelt, så tøv ikke med at kontakte os på

E-mail: info@benthansen.net
eller telefon +45 98 13 31 71

Hvis du har spørgsmål til vores webshop, er du velkommen til at kontakte:

Mathilde Frantsen

+45 31 71 44 62
mathilde@benthansen.net

I tilfælde af, at du har en reklamation bedes du venligst angive de nødvendige oplysninger i formularen nedenfor:
www.benthansen.net/claim/

For generelle forespørgsler om PR, kontakt venligst:

PR & Communications Manager
Rikke Ebsen Toftdal

+45 40 80 41 43
rikke@benthansen.net

Camilla Frederikke Andersen
camilla@benthansen.net

eller

Creative Director
Henrik Hvid Hansen

+45 40 88 31 71
Henrik@benthansen.net

Du er altid velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning til: job@benthansen.net.

Vi modtager mere end gerne dit designforslag – send det gerne til:

Creative Director
Henrik Hvid Hansen
henrik@benthansen.net

Salg

Detail
Lars Bruun
+45 26 16 82 09
lars@benthansen.net


Contract
Søren Bernbom Hansen
+45 40 80 41 45
soren@benthansen.net

Søren Bernbom Hansen

+45 40 80 41 45
soren@benthansen.net

Scandinavian Corner
Anders Petersson

+46 733 88 64 62
anders@scandinaviancorner.se

Besøg hjemmeside: scandinaviancorner.se

Fourmost Agency
Pim Bakker

+31 6 11 95 29 21
pim@fourmostagency.com

Besøg hjemmeside: www.fourmostagency.com

Fourmost Agency
Pim Bakker

+31 6 11 95 29 21
pim@fourmostagency.com

Besøg hjemmeside: www.fourmostagency.com

Fourmost Agency
Pim Bakker

+31 6 11 95 29 21
pim@fourmostagency.com

Hjemmeside:fourmostagency.com

Agentur:
More-Stuff

+43 680 212 7007
office@more-stuff.at

Hjemmeside: mobilis-collection.at

Agentur:

Design Link Lifestyle Ltd
Finn Hansen

+44 (0)7834 448228
finn@designlinkinternational.co.uk

Agentur:
WO-OW AG

+41 44 262 10 01

Daniel T. Maurer
Daniel.maurer@wo-ow.com

Diego Leuenberger
Diego.leuenberger@wo-ow.com

Hjemmeside: wo-ow.com

Distributør:
NORMODE
Johan Moeller Jensen

+001 404-401-7481
johan@normode.com

Hjemmeside: normode.com

Distributør:
SoMA Studio

+971 58 659 1125
drew@somalighting.com

Besøg webstedet: somastudio.design

Henrik Hvid Hansen

+45 40 88 31 71
henrik@benthansen.net